رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی : مصرف کود در برخی استان ها غیرمتعارف است

نویسنده : گرین آذین ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ تعداد نظرات : 0
مصرف کود در برخی استان ها غیرمتعارف است

تهران- ایرنا– بخش کشاورزی سالیانه به چهار میلیون تن کود پایه (اوره، فسفاته و پتاسه) نیاز دارد اما در حالی که مصرف کل کشور از میانگین جهانی پایین‌تر بوده به گفته مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، مصرف کود در برخی استان ها «غیرمتعارف» است.

به گزارش ایرنا از تارنمای شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، «حمید رسولی» امروز (شنبه) در جلسه پایش کودهای کشاورزی اعلام کرد: با توجه به مصرف غیرمتعارف کود در برخی استان ها نسبت به سه سال گذشته، از شرکت های تابع، وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان سازمان های جهاد کشاورزی در استان ها خواسته شد نظارت و کنترل های بیشتری بر فرآیند توزیع کودهای یارانه ای در استان ها اعمال کنند.
رسولی تاکید کرد برای تولید محصول سالم، نظارت و کنترل بر توزیع و مصرف کودهای کشاورزی یارانه ای در سراسر کشور تشدید می شود.
به گزارش ایرنا، طبق آمارها بخش کشاورزی کشور سالیانه به چهار میلیون تن کود پایه (اوره، فسفاته و پتاسه) نیاز دارد که فقط نزدیک 2 میلیون و 400 هزار تن در اختیار کشاورزان قرار می گیرد؛ زیرا میانگین مصرف کود در بخش کشاورزی ایران نسبت به میانگین جهانی پایین‌تر است و آنان بیش از این میزان کود مصرف نمی کنند.
در ذخایر راهبردی کشور 300 هزار تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه وجود دارد که بدون هیچ افزایش قیمتی در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.
شرکت خدمات حمایتی کشاورزی 3400 کارگزاری دارد و برای ارایه خدمات مناسب به یک میلیون و 100 هزار نفر از کشاورزان به توزیع کود، آزمون خاک، ارایه مشاوره و حتی فروش تلفنی با سامانه 1559 اقدام می کند.

0
محصولی برای مقایسه وجود ندارد

مقایسه محصولات

لطفا شکیبا باشید ...