رفتن به بالا
    Cart Is Empty

    سبد خرید شما خالی است.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

وزیر جهاد کشاورزی : کشت محصولات کشاورزی سازگار با طبیعت افزایش می یابد

نویسنده : گرین آذین ۱۳۹۷/۰۶/۱۵ تعداد نظرات : 0
کشت محصولات کشاورزی سازگار با طبیعت افزایش می یابد

سمنان – ایرنا – وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشت محصولات کشاورزی سازگار با طبیعت برای کاهش هدر رفت آب و جلوگیری از مشکلات زیست محیطی در کشور افزایش می یاید.

به گزارش ایرنا، محمود حجتی عصر چهارشنبه در آیین بهره برداری از یک واحد تولیدی فراوری پسته در دامغان افزود: کشت گلخانه ای در کشور باید افزایش یابد و مسئولان استانی تا می توانند این بخش از اقتصاد را توسعه دهند.
وی خاطر نشان کرد: کشت گیاهان دارویی از ظرفیت های ارزشمند برای رونق اقتصادی در استان سمنان است و سازمان جهاد کشاورزی این استان باید برای توسعه این بخش گام های عملیاتی بردارد.
وی ادامه داد: کشت محصولات کشاورزی باید با مصرف حداقل آب باشد و نمی توان با وجود شرایط موجود کم آبی به هر قیمتی اراضی کشاورزی را در ایران اسلامی توسعه داد.
حجتی تصریح کرد: زیرساخت لازم برای توسعه کشاورزی نوین و اصلاح الگوی کشت باید توسعه یابد و یقین دارم اگر فرهنگ سازی لازم در این بخش از اقتصاد کشور در بحث کم آبی صورت گیرد، کشاورزان خود را با شرایط موجود تطبیق می دهند.
وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: از کشاورزان انتظار داریم نسبت به کاشت سبزیجات به صورت گلخانه ای توجه داشته باشند و باید از این ظرفیت ها برای رونق اقتصادی در استان بهره برد.
به گزارش ایرنا، با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی مجموعه دسته بندی، پوست کنی و خشک کنی پسته در دامغان افتتاح شد.
این واحد تولیدی با ظرفیت 600 تن در سال و سرمایه گذاری 34 میلیارد ریالی از منابع تسهیلات اشتغال پایدار و با اشتغالزایی برای 16 نفر راه اندازی شده است.
در استان سمنان 198 هزار هکتار زراعت و باغ وجود دارد که 23 هزار هکتار باغ پسته است و از این میزان 18 هزار هکتار در دامغان قرار دارد.
45 هزار نفر در استان سمنان بهره بردار بخش کشاورزی هستند، بخش کشاورزی 17 درصد اشتغال و 20.5 درصد ارزش افزوده استان را تامین می کند.
کل تولیدات جهادکشاورزی در این استان سالانه یک میلیون و 460 هزار تن است که 825 هزار تن محصولات زراعی، 360 هزار تن محصولات باغی و 275 هزار تن محصولات دامی است.

0
محصولی برای مقایسه وجود ندارد

مقایسه محصولات

لطفا شکیبا باشید ...